,

Cukierek czy psikus?

 

Witam Was serdecznie! Dziś będę inspirować halloweenowo. Pierwsze co przychodzi mi na myśl w związku z Halloween to słynne zdanie „Cukierek czy psikus?”. Zdanie to zyskuje u nas też coraz większą popularność. Z każdym rokiem coraz więcej dzieci puka u nas do drzwi i wita nas właśnie wspomnianym hasłem. Z myślą o nich przygotowałam pudełeczko, do którego można schować trochę łakoci.

Duszki, nietoperze, dynie…

Kolekcja Halloween BloomCraft mnie zachwyciła. Wesołe duszki, roześmiane dynie i tajemnicze nietoperze są wprost wymarzone do wycinania.

halloween pudelko

Bardzo lubię papiery, z których można wycinać elementy. Dają one większe możliwości i pozwalają na nadanie pracy bardziej indywidualnego charakteru. To my możemy zdecydować gdzie i jaki element będzie. W tej kolekcji spodobało mi się też to, że i duszki i nietoperze i kapelusze czarownic są w kilku rozmiarach. Czy czegoś więcej trzeba do szczęścia?

…no i cukierki

Jak Halloween to i słodycze. Jak je zapakować, żeby było i ładnie i wesoło? Ozdobne pudełeczka są zawsze dobrym pomysłem. Ja osobiście bardzo lubię tworzyć takie opakowania, zarówno na drobiazgi dla dzieci jak i dla dorosłych. Czasem używam do tego gotowych baz, czasem wykorzystuję już posiadane pudełka (pamiętacie wpis o recyclingu?) albo tworzę sama.

halloween pudelko 3

Tym razem  zależało mi na konkretnym kształcie, więc wycięłam pudełko z kolorowego kartonu, a obkleiłam szarym papierem z pajęczyną, też oczywiście z kolekcji Halloween. Część elementów przykleiłam na płasko, a część na kosteczkach 3D. Dało to całkiem ciekawy efekt, prawda?

halloween pudelko 2

A Wy jak pakujecie słodycze? A może macie inne, ciekawe pomysły na halloweenową kolekcję? Podzielcie się z nami koniecznie.

DT

6 komentarzy(e)
  1. Jadwiga
    Jadwiga says:

    No, i tu, w Anglii trzeba być zaopatrzonym w cukierasy bez względu na to, czy się uznaje, czy nie, halloween; dzieci chodzą od domu do domu i jak tu nie dać?… Wspaniała praca :)))

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Napisz komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *