Ścinkowe ATC

atc

 

Witajcie w listopadzie! Czas na kolejną moją inspirację dla BloomCraft! Dziś pokażę Wam kartę ATC z wykorzystaniem ścinków i papierów z kolekcji Szkolne Historie. Używacie ścinków w swoich pracach? Przypomnijcie sobie kiedy ostatnio ich użyliście i spróbujcie coś stworzyć, to świetna zabawa! 

ATC – co to takiego?

ATC to są innymi słowy karty kolekcjonerskie, z języka angielskiego artist trading cards, która została zapoczątkowana przez pewnego artystę ze Szwecji w 1996 roku. Na całym świecie artyści przygotowują je na wybrane przez siebie tematy i wymieniają się nimi. Niektórzy prowadzą specjalne albumy z kieszonkami, aby wygodniej przechowywać zebrane od innych karty i jednocześnie segregować je wedle tematów lub tematyki.

Zastanawiacie się jak je stworzyć? Wystarczy kawałek tektury albo beermaty, ulubione papiery, mogą być nawet ścinki, ponieważ ATC ma niewielki rozmiar (8,9 x 6,4 cm). Rozmiar jest bardzo ważny, ponieważ ATC powinno zmieścić się do ochronnej koszulki lub ręcznie robionej koperty. Z tyłu karty można umieścić swoje dane kontaktowe, jak adres bloga, tematykę i pseudonim artystyczny. 

ATC ze ścinków Szkolnych Historii

Przygotowałam ATC ze ścinków z kolekcji Szkolne Historie. Postawiłam na minimalizm, bez żadnych dodatkowych ozdób 🙂 Kolejna karta do kolekcji lub na wymianę 🙂 

5b

Karta ATC - Szkolne Historie

Karta ATC - Szkolne Historie

4b

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie.

Goga

4 komentarzy(e)
  1. Ula
    Ula says:

    Mam w swojej „karierze” twórczej JEDNO ATC. Nawet je odkryłam ostatnio w pamiątkowych pracach. To moje ATC pochodzi z wymianki w ramach USCRAPOWANYCH. Ktoś to jeszcze pamięta, kojarzy??? 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Napisz komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *