, ,

Co zrobić, aby każdy upominek był wyjątkowy?

 

Witam Was serdecznie! Parę dni temu zaczęliśmy miesiąc grudzień. Wszyscy już pewnie odliczają dni do Świąt Bożego Narodzenia. Część z Was ma już prezenty, a część pewnie jeszcze się zastanawia co by tu sprawić najbliższym. Ja bardzo lubię dawać małe upominki,bo jestem zdania, że nawet drobna rzecz może być czymś wyjątkowym. Przysłowiowym „dla duszy i ciała i jeszcze cieszyć oko” … Tylko czy tak się da? Ja mam na to swój sposób…

Cukierki, czekoladki lub ciasteczka – dla ciała …

Co sprawi większą radość i będzie smaczniejsze od czekolady albo ciasteczka? Konkretny rodzaj słodkości zależy od preferencji obdarowywanego. W końcu każdy z nas lubi co innego. Jednak każdy łakoć musi zostać odpowiednio opakowany. Gotowe torebki ze sklepu? O nie! Takie rzeczy nie są u mnie możliwe. Musi być ozdobny papier, a najlepiej pudełko. Oczywiście ręcznie wykonane. Mam kilka ulubionych typów pudełeczek, a to jedno z nich:

pudelko 1

Kurs na jego wykonanie znalazłam kiedyś na blogu Oli (Ikemo). Ja je troszkę modyfikuję, tak by pasowało do zawartości i sytuacji. Tym razem pudełeczko wykonałam z papieru z kolekcji „Oczarowanie”arkusz nr 4. Te deseczki i koronki są śliczne i już same w sobie są ogromną ozdobą.  W sekrecie powiem Wam, że mają idealną gramaturę do tworzenia takich pudełeczek. Odpowiednio sztywne, by utrzymać formę, ale nie łamią się podczas bigowania, ani nie marszczą przy zaginaniu ścianek bocznych. Dzięki temu idealnie się ono układa.

pudelko 3 …koronki – by ucieszyć oko…

Lubię koronkowe wzory. One zawsze zachwycają. Na użytym przeze mnie papierze jest taka właśnie cudna koronka. Klapkę wieczka docięłam zgodnie z  jej linią, dzięki czemu uzyskało ono delikatne wykończenie i jednocześnie sam wzór został podkreślony. Również tył pudełeczka ozdobiłam wyciętą koronką. Zamaskowałam w ten sposób wstążeczkę, a całość dodatkowo zyskała na uroku.

pudelko 5

…i odrobina mroźnych wspomnień – dla duszy.

Skoro pudełeczko ma być niespodzianką gwiazdkową to sam jego wygląd musi cieszyć i przywodzić miłe skojarzenia czy wspomnienia. Można mu nadać na przykład …. mroźnego charakteru. W końcu kto z nas nie pragnie śnieżnych świąt? Pamiętacie jaki urok miało rozpakowywanie prezentów, gdy za oknem prószył śnieg? Sam papier jest w odcieniu chłodnej szarości, dodatkowo białe koronki  i delikatna kratka.

Tworząc pudełeczko dopasowałam jego zamknięcie białą wstążeczkę a ranty podkreśliłam białym gessem. Całości dopełniły pobielone, tekturowe śnieżynki obsypane iskrzącymi się pięknie kuleczkami. Prawda, że wyszło pięknie i zimowo? Teraz tylko pozostało uzupełnić zawartość.

pudelko 2Mam nadzieję, że udało mi się Wam pokazać, że nawet najdrobniejszy prezent może być czymś wyjątkowym. A jak to jest u Was? Tworzycie własnoręcznie opakowania na prezenty?  Koniecznie podzielcie się swoimi pomysłami z nami w komentarzu.

Pozdrawiam

DT

 

3 komentarzy(e)

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] znów inspiruję na blogu BloomCraft. Przyznam się, że bardzo lubię papiery BloomCraft, świetnie mi się z nimi pracuje. Tym razem z […]

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Napisz komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *