,

Poczuj miętę do…

 

Witam Was serdecznie. Dziś przewrotnym tytułem posta zapraszam Was do poczytania o tym jak urokliwe mogą być proste kartki i jaki ja mam na nie sposób.

… prostych kartek

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że lubię proste kartki. Najczęściej takie właśnie tworzę. Bez nadmiaru warstw, dodatków, bazując głównie na pięknych papierach. Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka i na tą okazję stworzyłam takie właśnie proste kartki.

dla dziadkow 1

Do ich stworzenia nie trzeba było wiele: dwa rodzaje papierów scrapowych, biały wizytówkowy i tekturkowy napis. W jednym z ostatnich wpisów Magda opowiadała o jej ulubionych tekturkach i tym jak ciekawie wzbogacają pracę –  poczytajcie koniecznie.

Taka kartka jest bardzo prosta do stworzenia i dlatego tak bardzo efektowna. Trzy kwadraty – kontrastowy na spód (mniejszy o 0,5 cm od bazy), biały mniejszy o ok 1,5-2,0 cm i wierzchni, najozdobniejszy mniejszy o 0,5 cm od białego. Do tego kilka kosteczek 3D do podklejenia i tekturka. Czyż nie proste?

… pięknych papierów

Cały urok takiej kartki tkwi w dobraniu papieru. Odpowiednia grubość, faktura i wzór, który przyciągnie wzrok. Ja  postawiłam na miętowy papier z kolekcji Oczarowanie (arkusz nr 6). Jest bardzo delikatny ze ślicznym motywem róż. Są na nim wyraźne rysunki i rozmyte, zatopione w tło. Wykorzystując obie te grafiki uzyskałam bardzo ciekawy efekt powtórzenia motywu, a cała kartka staje się spójna kolorystycznie.

dla dziadkow 4

… wycinanych elementów

Bardzo lubię efekt trójwymiarowości. Czasem wystarczy kilka kosteczek 3d i kartka nabiera objętości. Efekt ten można uzyskać dodatkowo powielając wykorzystywaną grafikę. Na kartkach, które przygotowałam, róże nakleiłam warstwowo – cały wycięty obrazek a na wierzch jego fragment. Dzięki takiemu zabiegowi przypominają prawdziwy bukiet.

dla dziadkow 3

 

A Wy jakie kartki tworzycie? Proste, minimalistyczne czy może bogate i warstwowe? Koniecznie podzielcie się w komentarzu.

Pozdrawiam

14241593_1266843616682835_8821757442099608279_o

 

1 komentarz

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] = window.adsbygoogle || []).push({}); Nie pokazywałam Wam jeszcze mojej ostatniej inspiracji dla BloomCraft. Na blogu BloomCraft już parę dni temu się pojawiła, ale u siebie nie miałam jeszcze okazji […]

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Napisz komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *