, ,

10 pomysłów na prezenty dla Babci i Dziadka

 

Lada chwila święto naszych Babć i Dziadków. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent, to spieszę z pomocą! Oto kilka moich propozycji na upominki własnoręcznie wykonane 🙂

1. Mini album

Można zrobić wersję nieco grubszą, do postawienia na półce, albo taką całkiem kieszonkową, którą Babcia lub Dziadek będzie mieć zawsze przy sobie, by móc pochwalić się zdjęciami swoich wnucząt.
Albumy na blogu prezentowała Ula (KLIK):

album na zdjęcia dzieci

oraz Goga (KLIK):

2. Layout

Innym sposobem na wręczenie upominku ze zdjęciem jest stworzenie LO. Babcia i Dziadek na pewno będą zachwyceni! Inspiracji możecie szukać w pracy Eweliny (KLIK):

dsc_1765

3. Czekoladownik

Jest to niezwykle elegancki sposób na wręczenie słodkiego upominku. Do stworzenia takich prac inspirowała Ela (KLIK):

czekoladownik 1

a także Ewelina (KLIK):

czekoladwniki

4. Notes

Notes to zawsze dobry i sprawdzony prezent. A taki, który jest zrobiony własnoręcznie i piękne ozdobiony jest na dodatek niezwykle wartościowy. Pomysły na notesy prezentowała na blogu Ewelina (KLIK):

notes z przesłaniem

Esme (KLIK):

Bogato zdobiony, choć delikatny przód okładki

oraz Ula (KLIK):

notes A6

5. Kalendarz

Dzień Babci i Dziadka przypada na początek roku. Być może nie zaopatrzyli się jeszcze w kalendarze? To doskonała okazja, aby wręczyć im taki zrobiony własnoręcznie. Może to być wersja książkowa (KLIK):

Okładka kalendarza

albo taka do postawienia na biurku lub półce (KLIK):

kalendarz 1

6. Zakładka do książki

Jeśli Babcia lub Dziadek lubią czytać książki, to idealnym prezentem będzie zakładka. Na przykład taka, jak proponowała Esme (KLIK):

Czarna taśma z napisami pasuje do całości

a także Ula (KLIK):

zakladka-dla-niej-3

7. Kartka

Prezentem samym w sobie lub dodatkiem do prezentu może być oczywiście kartka okazjonalna. Wersje specjalnie na zbliżającą się okazję prezentowała Ula (KLIK i KLIK):

IMG_6506

stemple do druku

8. Zestaw: kartka i zakładka

Można pokusić się o stworzenie spójnego zestawu, składającego się z zakładki do książki i kartki. Taką inspirację prezentowała Ula (KLIK):

zestaw upominkowy

9. Eleganckie opakowanie

Być może posiadacie już prezent dla Babci i Dziadka, ale nie macie pomysłu, jak go zapakować. Z pomocą przychodzi decoartM (KLIK):

pudełko na tealighty

10. Portfel z papieru

A jeżeli chcecie wręczyć w prezencie bon, bilet do teatru albo voucher na wycieczkę, to Ula ma dla Was propozycję, jak zrobić to elegancko (KLIK):

papierowy porfel

 

Jak widzicie pomysłów jest bardzo dużo, od niezwykle prostych i łatwych w wykonaniu, do nieco bardziej skomplikowanych i czasochłonnych. Jestem jednak pewna, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A Babcia i Dziadek na pewno poczują się niezwykle wyróżnieni, jeśli w tym szczególnym dniu otrzymają upominek zrobiony od serca. Do Dnia Babci i Dnia Dziadka zostało jeszcze kilka dni, zatem jestem pewna, że każdy zdąży coś jeszcze przygotować 🙂

Na zakończenie – ogłoszenie 😉

Przypominam o trwającym nadal konkursie! Prace można zgłaszać tutaj: KLIK.

moodboard zimowy

 

A jakie prezenty dostaną Wasze Babcie i Dziadkowie? Zdradźcie tajemnicę w komentarzu do tego posta 🙂

Pozdrawiam serdecznie,
Esme

 

esme

1 komentarz

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Napisz komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *