Goście BloomCraft – Ewa Krąkowska

goście bloomcraft

 

Bardzo mi miło przedstawić Wam kolejnego gościa na blogu BloomCraft – Ewę Krąkowską, która w czasie naszego ostatniego spotkania pokazała mi LAPBOOKA.

Muszę przyznać, że po raz pierwszy spotkałam się z tym określeniem, więc postanowiłam przyjrzeć się lepiej tematowi. Poprosiłam przy okazji Ewę, aby udostępniła kilka zdjęć swojej pracy, abyście i Wy mogli zobaczyć co i jak. 

Co to jest lapbook?

Lapbook jest czymś w rodzaju samodzielnie zrobionej książeczki tematycznej. Uzupełniamy ją rysunkami, opowiadaniami, zabawami i zdjęciami. Wszystko umieszczamy w teczce lub segregatorze wypełnionym kieszonkami, książeczkami, kopertami.

goście bloomcraft

Mój Gość przygotował swojego lapbooka z papierów Szkolne historie, które jak widzicie IDEALNIE się wpasowały w temat! 🙂

Dla kogo lapbooki?

Myślę, że jest to temat idealny dla dzieci. Tym Młodszym można fajnie przedstawić jakieś zagadnienie, a Starszym mogą służyć do nauki, tudzież do powtórki materiału. 

Ewa pracuje m.in w szkole podstawowej, więc jej odbiorcy mają mega kreatywną „PANIĄ”, prawda? Myślę jednak, że lapbooki to świetna pomoc dydaktyczna również dla rodziców, którzy mogą w ten sposób pomóc w nauce/powtórce materiału swoim pociechom. Nie namawiam do wyręczania dziecka, ale myślę, że to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu… Przyjemne z pożytecznym!

Co jest potrzebne do zrobienia lapbooka?

 • teczki papierowe
 • kolorowe papiery (u Ewy – Szkolne historie)
 • klej, nożyczki, ołówek itp.
 • „materiały edukacyjne”

To co mi się jeszcze podoba w tym projekcie to możliwość wykorzystania zgromadzonych przydasi, często z recyklingu. Nie wiem jak Wy, ale ja zostawiam sobie takie podniszczone teczki. Po obklejeniu fajnymi papierami, będą jak nówki – sztuki! 😉

W internecie znajdziecie mnóstwo tutoriali jak zrobić lapbooka, w tym sporo filmików na youtube. Warto jednak zacząć od wybrania tematu i zgromadzenia potrzebnych materiałów!

Jestem zachwycona ideą lapbooków, a do tego podobają mi się te zrobione przez Ewę. Nie tylko dlatego, że wykorzystała papiery BloomCraft 😉 

LAPBOOK nr 2goście bloomcraft

Dziękuję Ewie za podsunięcie tematu i przekazanie zdjęć do zoobrazowania tematu. Cieszę się, że papiery BloomCraft tak świetnie wykorzystujesz. Mam dla Ciebie banerek na pamiątkę wizyty na blogu.goście bloomcraft - Ewa Krąkowska

Dziękuję wszystkim za wizytę i będzie nam z Ewą bardzo miło jeśli napiszecie czy znaliście / słyszeliście wcześniej o lapbookach? A możecie pochwalicie się własnymi?! Piszcie śmiało w komentarzach.

Ula

3 komentarzy(e)
 1. Art Soul
  Art Soul says:

  Bardzo fajny sposob na zgromadzenie najważniejszych materialow! Mysle, ze nawet chwil z zycia wzietych czy smiesznych powiedzonek naszych pociech. Nie znalam takiej formy i bardzo sie cieszę, ze poznalam cos innego niż kartki czy albumy. Gratuluję pomyslu i wykonania!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Napisz komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *