,

Goście BloomCraft – iCards24

gość bloomcraft icards24

 

Dziś na blogu w ramach stałego cyklu Goście BloomCraft: Marta, która wygrała #16 wyzwanie.

Bohaterka dzisiejszego wpisu razem paczuszką dostała zaproszenie w „gości do BloomCraft”. Na tę okoliczność standardowo przepytałam Martę, czyli icards24, aby poznać jej kreatywne początki i marzenia 😉 Zapraszam do lektury.

Od czego się zaczęłaś przygodę z tworzeniem? Kiedy uznałaś, że to fajna pasja?

Generalnie w szkole podstawowej zawsze lubiłam technikę i plastykę, nie żebym miała jakieś zdolności do malowania, ale prace z papieru zawsze sprawiały mi dużo radości. Pamiętam jak zrobiłam bardzooo dużego mikołaja wyklejonego w całości kuleczkami z bibuły. Potem jakoś to wszystko ucichło, bo w szkole nie było już takich zajęć. Kilka lat temu zajęłam się wykonywaniem zaproszeń, ale drukowanych i przy okazji odkryłam scrapbooking. Moją pierwszą pracą była kartka na Roczek bratanka wykonana z rzeczy, które znalazłam w domu, bo jeszcze wtedy nie miałam żadnych przydasi i takoś to się zaczęło.

Co Ci daje tworzenie?

Tworzenie daje mi satysfakcję. Zwłaszcza, gdy plan, który układa mi się w głowie, po wykonaniu daje efekty dużo lepsze niż początkowo zakładałam. A jeśli praca którą zrobiłam podoba się Klientowi, to już w ogóle jestem w siódmym niebie.

Kto i co Cię inspiruje?

Bardzo lubię prace warstwowe, z przeszyciami, postarzone, takie też prace najczęściej rzucają mi się w oczy gdy przeglądam Internet w poszukiwaniu inspiracji. Nie mam jakiś konkretnych osób, które podglądam, czy wchodzę regularnie na ich blogi.

Jakie miejsce w sieci podglądasz najczęściej?

Nie ma jakiejś jednej czy dwóch stron gdzie zaglądam regularnie. Raczej ogólnie przeglądam grafikę w google w poszukiwaniu inspiracji. Oczywiście jestem na bieżąco z pracami moich koleżanek z DT w egoCraft, gdzie od kilku miesięcy tworzę.

Czy jest coś, czego nie lubisz robić, albo np. nie masz do tego cierpliwości? (ja generalnie nie robię kwiatków) 😉

Nie przepadam za albumami, generalnie wolę proste formy. ( Marta wygrała wyzwanie BloomCraft właśnie albumem!!!)

W jakich kolorach najchętniej tworzysz?

Ostatnio naszedł mnie szał na fioletowy, zresztą teraz jest bardzo dużo kolekcji w tym kolorze. Chyba sporo korzystam z kolorów ecru, ale raczej nie tworzę prac ciągle w tym samym kolorze. Ma to też związek z tym, że jak ktoś zamawia kartkę na chrzest dla dziewczynki, to oczekuje konkretnych kolorów i tutaj np. z niebieskim zaszaleć nie można 😉

Czym przyklejasz wszystkie elementy na pracy? Klej, taśma?

Elementy przyklejam klejem, niestety jestem perfekcjonistką i klej daje mi możliwość jeszcze przez chwilę przesuwania elementu. Taśma nie daje takiej możliwości 😉 Jak coś się nie trzyma na klej to wtedy przyklejam klejem na gorąco.

Jakiej firmy masz najwięcej papierów?

Chyba UHK Gallery, Galerii Papieru i Paper Passion. Mam też poro pojedynczych arkuszy innych firm jak Lemoncraft, 13arts, Studio75, egoCraft, Piątek Trzynastego, AltairArt itd. Mogłabym chyba wymienić większość producentów 😉

Gdybyś mogła zabrać na bezludną wyspę 7 przydasi, co by to było?

Różne tekturki, ale przede wszystkim ramki
Koronki
Perełki
Mój zestaw do obszywania kartek (linijka z dziurkami, pinezka, igła, nić oraz tekturę która ułatwia dziurawienie kartki)
Kwiaty
Wstążeczki
Klej
I nie wiem czy można nazwać to przydasiami, ale nie mogłaby obejść się bez:
Po pierwsze i najważniejsze to trymer i gilotyna!
Małych nożyczek
Linijki
Postarzacza do papieru
Pistoletu do klejenia na gorąco

A na koniec możesz poprosić złotą rybkę o 3 rzeczy scrapowe. O czym marzysz i „zamówisz”?

Bardzo, ale to bardzo chciałabym mieć maszynkę tnąco-wytłaczającą. Mówią, że bez niej nie da się żyć. Choć prawdę mówić prace, gdzie wszystko jest wycięte maszynką w ogóle mi się nie podobają, ale super byłoby móc zrobić okręgi w dowolnym miejscu na kartce, czy wyciąć piękne listki.

Ucieszyłabym się bardzo, gdybym miała gilotynę, na której można z łatwością ciąć co do milimetra. W związku z tym, że muszę wszystko mieć perfekcyjnie zrobione, a w mojej gilotynie od Totic Studia nie da się precyzyjnie dociąć wąskich kawałków papieru. Budzi to czasem moją frustrację.

W takich odległych marzeniach to super byłoby mieć ploter laserowy do wycinania i grawerowania. Ostatnio kupiłam zwykły ploter, ale na razie nie miałam czasu się nim pobawić.

icards24

Marta dla BloomCraft stworzyła kartkę z wygranych papierów BloomCraft.  Oczarowanie idealnie pasuje do prac świątecznych…

Zachęcam Was do odwiedzin bloga autorki tej pracy, aby podpatrzeć co tworzy w tej chwili. 

Bardzo dziękuję Ci Marto za przygotowanie pięknej kartki, za świetny kontakt i oczywiście za udzielenie odpowiedzi na moje pytania „pół żartem, pół serio”. Na koniec banerek na pamiątkę wizyty na moim blogu.gość bloomcraft iCards24

Dziękuję wszystkim czytelnikom za wizytę i pozostawione komentarze.

Pozdrawiam serdecznie razem z Gościem BloomCraft – icards24

Ula

1 komentarz

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] na bloga BloomCraft gdzie dowiecie się kilka rzeczy o mnie i moim świecie scrapbookingowym […]

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Napisz komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *