, ,

Jak zrobić naklejki z napisami – świąteczne chwile DIY

jak zrobić naklejki z napisami

 

Potrzeba matką wynalazków, więc dziś mam dla Was pomysł na własnoręcznie wykonane naklejki z napisami, które idealnie sprawdzają się na kartkach.

Oczywiście sposób jest uniwersalny, ale jako, że u mnie ruszyły przygotowania do sezonu świątecznego (tak, wiem – PÓŹNO) to na początek tematyka zimy i Bożego Narodzenia. Dla ułatwienia zadania, aby przekonać Was, że to fajna sprawa, udostępnię Wam za darmo mój arkusz. Zacznijmy jednak od początku.

Jak zrobić naklejki z napisami do kartek świątecznych?

 1. Najważniejsze to kupić arkusz samoprzylepny. Ja zaopatrzyłam się w najbliższym sklepie papierniczym – arkusz formatu A4 kosztował mnie 1 zł. Kupiłam kilka 😉 
 2. Musicie przygotować sobie napisy, które są Wam potrzebne. Wystarczy program jaki macie na komputerze do pisania np. WORD. 
  Jeśli chcecie to możecie pobrać moje napisy świąteczne! Kliknij np. w zdjęcie napisów.Jak zrobić własne naklejki z napisami do kartek
 3. Kolejny etap to drukowanie. Sugeruję ustawić najwyższą jakość i rodzaj papieru (jeśli takie ustawienia ma Wasza drukarka).
 4. Na końcu wycinacie napis, gdy tylko go potrzebujecie. 
  Najczęściej naklejam na ozdobny papier, a potem na piance 3D dopiero na kartkę, ale możecie taki klejony napis umieścić od razu na pracy. Gotowe! 

Dlaczego warto samemu zrobić sobie naklejki z napisami?

Po pierwsze. Masz DOKŁADNIE takie napisy, które Ci pasują. Oglądałam naklejki różnych firm i brakowało mi polskich napisów (czytaj dalej).

Po drugie. Oczywiście, że możesz kupić polskie napisy, ale czy zawsze jesteś przewidująca i masz w zapasie? Albo masz czas zamówić, gdy robić kartkę i chcesz w ciągu 10 minut?!?!

Po trzecie. Tak jest taniej. No cóż, płacisz tylko za arkusz samoprzylepny i odrobinę tuszu we własnej drukarce. Odpadają Ci koszty grafika, marketingu i opakowania. Ktoś powie, że nie umie, albo się nie zna… Z moich obserwacji wynika, że większość z Nas nie ma problemu z podstawową obsługą programów do pisania. Trzeba poświęcić z godzinę i wklepać interesujące teksty. Potem pobawić się czcionką i już. No i na koniec – ja zapisuję swoje napisy w pliku pdf i w takiej formie je pobieracie. 

Podsumowanie 1-3. Wszystkie te punkty sprowadzają się do indywidualności. Masz tak, jak sobie wymyślisz.

Chyba, że pobierzesz moje napisy i przygotujesz z nich naklejki 😉 Do czego oczywiście Cię zachęcam!!!

A jak to wygląda w praktyce?

MAGICZNE CHWILE – wersja kartki w pionie

kartka na Boże Narodzenie

Wersja kartki w poziomie

kartka na Boże Narodzenie

Pewnie co niektóre z Was zastanawiają się po co daję zdjęcia podobnych kartek??? 

Wiem, że na mojego bloga trafiają również osoby początkujące i dla mnie to doskonała okazja, aby pokazać im, że czasami zmiana małego elementu robi różnicę! 

Czasami warto obrócić bazę z pionu na poziom (lub odwrotnie), czasami dodać inny napis, a jeszcze czasami warto użyć np. perełek w płynie. 

Robiąc moje kartki wykorzystałam papiery z kolekcji Oczarownie – arkusz 4 i arkusz 2. Dodatki (poroże i buty) kupiłam w KiK, a kolorowe taśmy zbieram od lat… Są dostępne często w dyskontach, więc polujcie!

Przy okazji przypominam o bieżącym wyzwaniu kreatywnym, bo moje dzisiejsze kartki idealnie wpisują się w styl Clean & Simple.wyzwanie bloomcraftJeszcze tylko na koniec kilka formalności: 

 1. Napisy są darmowe. Pobierasz i sam drukujesz.
 2. Arkusze do pobrania, które przekazuję na blogu są tylko i wyłącznie do użytku osobistego, mogą być wykorzystywane w odsprzedawanych pracach, ale nie mogą być sprzedawane same w sobie.
 3. Będzie mi bardzo miło jeśli obok pracy z wykorzystanym stempelkiem wspomnisz, że pochodzi z bloga BloomCraft. 

Dajcie znać jak co myślicie o tworzeniu własnych naklejek z napisami i czy poczęstujecie się moimi napisami?

Pozdrawiam serdecznie. Ula

EDIT: możecie już się zaopatrzyć w arkusze samporzylepne na bloomcraft.pl!!!

6 komentarzy(e)

Zostaw komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Napisz komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *